Infinitiv ịgba mgba okpuru

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba mgba okpuru M na-agba mgba okpuru   Ị na-agba mgba okpuru Ọ na-agba mgba okpuru
Perfekt A - A -   Ị gbago mgba okpuru Ọ gbago mgba okpuru
Präteritum A -   M gbago mgba okpuru Ị gbara mgba okpuru Ọ gbara mgba okpuru
Futur A ga m agba mgba okpuru M ga agba mgba okpuru   Ị ga agba mgba okpuru Ọ ga agba mgba okpuru
Konditional M kaara ịgba mgba okpuru     Ị kaara ịgba mgba okpuru Ọ kaara ịgba mgba okpuru
Imperativ       gbaa mgba okpuru  
Hortativ Kaa m gbaa mgba okpuru        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba mgba okpuru Ụnụ na-agba mgba okpuru Ha na-agba mgba okpuru
Perfekt Anyị a-gbago mgba okpuru Ụnụ a-gbago mgba okpuru Ha a-gbago mgba okpuru
Präteritum Anyị gbara mgba okpuru Ụnụ gbara mgba okpuru Ha gbara mgba okpuru
Futur Anyị ga agba mgba okpuru Ụnụ ga agba mgba okpuru Ha ga agba mgba okpuru
Konditional Anyị kaara ịgba mgba okpuru Ụnụ kaara ịgba mgba okpuru Ha kaara ịgba mgba okpuru
Imperativ   Gbaanu mgba okpuru  
Hortativ Kaa anyị gbaa mgba okpuru   Ha gbaa mgba okpuru